Święto bibliotekarzy

W związku z obchodzonym  Świętem Bibliotekarzy  i Tygodniem Bibliotek uczniowie naszego Ośrodka odwiedzili bibliotekę przy ul. Porębskiego 21 w Gdyni i złożyli życzenia jej pracownikom. Podczas składania życzeń uczniowie posługiwali się  gestami języka migowego oraz wspomagali się alternatywnymi sposobami  komunikowania się (komunikator QuickTalker 7 oraz tablet z oprogramowaniem MÓWIK Pro).

Wręczono również pamiątkową kartkę z wykorzystaniem piktogramów oraz książeczkę o tematyce przyrodniczej wykonaną ręcznie przez uczniów placówki pod kierunkiem nauczycieli. Panie przyjęły nas bardzo życzliwie. Zwróciły szczególną uwagę  na estetykę wykonania upominków oraz  praktyczny aspekt  książeczki- możliwość czytania książeczki przez dwie osoby jednocześnie poprzez zastosowanie odwróconego tekstu dla osób siedzących naprzeciwko.

Podczas wizyty zwiedzono budynek biblioteki oraz omówiono podstawowe  zasady współpracy między jej pracownikami  a uczniami i nauczycielami z naszej placówki.

Wydawca